PRACA DLA MAMY
Lena Murawska  

PRACA DLA MAMY: MLM. Dlaczego? Jak to się sprawdza? Forever.

Nigdy nie rozumiałam, dlaczego ludzie są niechętni MLM. Sama byłam w kilku firmach opartych na marketingu bezpośrednim. Mam do nich sentyment. Nie mam oporów, aby pokazać Tobie drogę mamy – Katarzyny Mazurek, która wybrała produkty aloesowe Forever. Bez ściemy, jak zwykle! Zapraszam!

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Chcę napisać Wam kilka zdań o sobie. Może zainspiruję którąś z Was do stworzenia własnego biznesu, do wyjścia z cienia partnera. Każda kobieta chce być niezależna, piękna i wolna. Pytanie, czy każda kobieta robi coś aby taką się stać? Znam niewiele, które ruszyły przysłowiową „dupke” i działają prężnie już dziś we własnych biznesach.

Od ponad 4 lat współpracuję z amerykańską firmą Forever Living Products. Jest to światowy potentat w uprawie, produkcji i dystrybucji produktów aloesowych i pszczelich. Świadczę dla firmy usługi z zakresu reklamy i marketingu. Forever Living Products nie jest standardową firmą na rynku. Działa w branży Multi Level Marketingu (MLM), co daje nieograniczone możliwości rozwoju własnego biznesu oraz dochodu. Wyróżnia się wieloma atutami (jak dotąd nie poznałam wad). Oto kilka z nich: obecna na rynku od 1978 roku, na dzień dzisiejszy w 166 krajach, oferuje produkty Wellness wysokiej jakości, czy dziedziczenie biznesu.

Jak można zacząć MLM?

Ja rozpoczęłam swoją historię z Forever jeszcze jako studentka. Nie zauważyłam wtedy biznesu tylko produkty. Zakochałam się w nich i dokoła trąbiłam tylko o aloesie. Na jednym ze szkoleń otworzyłam się na biznes, bo tak jak każdy, ja również chciałam otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę. Moja pierwsza wypłata to 143zł z groszami… To niedużo, ale zarobiłam je mówiąc o tym jak pomógł mi aloes na trądzik, przy ciastku i herbacie. Zarobiłam tyle w pół godziny i zrozumiałam na czym polega praca. Tu nastąpił mój przełom.

Zaczęłam czytać książki nt. biznesu w Multi Level Marketingu. Dotąd czytam także poradniki i książki o aloesie, który wykorzystywany jest w wielu sferach życia. Zakochałam się w roślinie i w tym, co dzięki niej można zrobić i ile zarobić. Zarobić nie jest trudno – korzystasz (jesteś klientką) i informacje przekazujesz dalej. Poznałam wiele fantastycznych osób, które również korzystają z dobrodziejstw firmy (np. Agnieszka Perepeczko, każdy ją zna- ale nie każdy osobiście).

M jak mama i jak MLM

Wierzę, że każda z nas ma swoje miejsce na ziemi i nie musi to być miejsce przy zlewie, pralce czy łóżeczku dziecka. Wychowuję córkę, obecnie ma 22 miesiące i wiem ile dziecko wymaga poświecenia. Często słyszę, że nie dam rady, muszę zająć się dzieckiem lub nie mogę, nie mam czasu. Wiele a raczej wszystko w życiu zależy tylko i wyłącznie od nas. Uwierz, można ułożyć obowiązki domowe, zajęcie się dzieckiem i jednocześnie prowadzić biznes. Jestem tego żywym przykładem i nie tylko ja. Firma motywuje mamy wysokością wynagrodzenia i możliwością dziedziczenia biznesu, co daje perspektywę i dodatkowy sens pracy.

W Forever biznes zaczynamy robić w domowym zaciszu. W miejscu, gdzie każda kobieta czuje się swobodnie. Wybiera jak pracuje, z kim pracuje, kiedy pracuje oraz jaki osiągnie wynik na koniec miesiąca. Wszystko można wyliczyć i zaplanować. Gdy córka była niemowlęciem ciężko było mi ogarnąć wszystko. W życiu nie chodzi jednak o to, by rozłożyć ręce, usiąść i płakać, ale zakasać rękawy i brać się do roboty! Tak, było ciężko, ale było warto. Dziś jestem już spokojniejsza, nie martwię się tyloma sprawami co kiedyś. Nie zadziało się to z dnia na dzień, ale warto było „ruszyć tyłek” i zawalczyć o siebie, o córkę, o spokojną i lepszą przyszłość.

Jak oszczędzać czas?

  • Jeden dzien w miesiącu poświecam na płaty rachunków, przelewy i wszystko z tym związane.
  • Córka lubi pomagać przy pracach domowych (oby to się nie zmieniło). Wykorzystuję to w formie zabawy oczywiście. Razem myjemy naczynia, odkurzamy, robimy pranie, myjemy podłogę. Gdy córeczka śpi –  korzystam maksymalnie jak mogę aby budować i rozwijać biznes.
  • I co bardzo ważne, dużo kobiet mówi, że zmieniłaby to…, zmieniłaby tamto… Ale na co? Żeby cokolwiek zmienić, musisz wiedzieć na co, w jakim kierunku chcesz iść.

Znajdź sobie dziś 5 minut dla siebie i odpowiedz na poniższe pytania: 1. Jak chcesz aby wyglądały Twoje finanse? 2. Jak chcesz aby wygladały Twoje relacje z partnerem? 3. Jak chcesz aby wyglądał Twój wolny czas? 4. Jak chcesz aby wyglądał Twój rozwój osobisty? 5. Jak chcesz pracować, aby się realizować i mieć czas na spełnienie marzeń

Katarzyna Mazurek

mama

kobieta renesansu, zajmująca się m.in. MLM

Facebook

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ