sklep z bielizną
PRACA DLA MAMY
Lena Murawska  

PRACA DLA MAMY: sklep z bielizną. Mama też kobieta!

Wyprowadziła się z domu mając 17 lat i od tego czasu sama utrzymywała się. Pierwszą firmę wraz z byłym mężem założyła w 2002 roku, mając 21 lat. Był to m.in. sklep z bielizną. Tak zaczyna się biznesowa historia Elizy. Jak jest teraz?

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Gdy z nieudanego związku rodzi się miłość do biznesu

Mój sklep ma swoją osobną historię. Nie otwierałam go ja, dostałam w wyniku podziału majątku po rozwodzie. Sklep stacjonarny istnieje od 2007 roku, a internetowy od 2016 roku. Obecnie jest moją pasją i miłością. Mam swoją działalność na siebie od 2008 roku i cały czas ją prowadzę.

Jestem naprawdę bardzo dobrze zorganizowaną osobą

W tygodniu pracuję w swoim sklepie od 9 do 16. Przed otwarciem, lub po zamknięciu jeżdżę do hurtowni po towar, często wraz z młodszą córką. W weekendy jeśli muszę pracować, córka pracuje razem ze mną. Młodsza córka Ewa ma 5 lat i chodzi do przedszkola. Starsza córka Julia ma 16 lat – chodzi do 1 klasy liceum. Jestem samotną mamą, nie mam żadnej pomocy, ani opieki, ani do dzieci, ani do pomocy w domu. Czasami starsza córka opiekuje się młodszą.

Zanim założyłam sklep z bielizną…

Dużo szkoleń i kursów odbywam bezpłatnie, w ramach współpracy z hurtownią. Te dotyczące sprzedaży, nabyłam wcześniej prowadząc spółkę. Mam dyplom trenera i konsultanta ślubnego, nie pracuje jeszcze w tym zawodzie, ale uzyskane tam umiejętności bardzo pomagają mi w prowadzeniu firmy.

Czy sklep z bielizną to dochodowy biznes?

Moja branża jest bardzo sezonowa, latem zdarza mi się być na 0, lub poniżej, praktycznie w każdym miesiącu w roku są zupełnie inne obroty, Jest to trudna branża i sama świadomie teraz bym się na nią nie zdecydowała. Ze względu na sezonowość trudno jest mi określić zarobek. Sklep stacjonarny posiadam w galerii handlowej, obroty są też uzależnione od akcji marketingowych galerii. Sklep internetowy mam od roku, ale bardzo powoli się rozkręca.

Eliza Żywicka

mama dwójki, prowadzi sklep z bielizną
fan page, e-sklep

book cover mockup for Mama Murawska

Co kupić do szkoły?

Przybory szkolne, plecak, zeszyty, artykuły plastyczne. To wszystko znajdziesz na mojej liście kontrolnej do wydruku lub edycji online. Dzięki niej sama nie tracę czasu na ciągłe dokupowanie rzeczy, o których zapomniałam ;)

Sprawdź tę listę zakupów!