prezent na dzień dziecka
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jaki prezent na dzień dziecka?

Dobrze dobrany prezent może sprawić ogromną radość, jednak często zastanawiamy się, co wybrać, aby nasz podarunek był zarówno przyjemny, jak i użyteczny. Poniżej przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów na prezent na Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka to wyjątkowy moment, kiedy możemy w pełni celebrować uśmiech, radość i beztroskę najmłodszych. 

1.Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne to doskonały prezent, który łączy zabawę z nauką. Może to być układanka, gra logiczna, zestaw do eksperymentów czy interaktywna mapa świata. Takie prezenty rozwijają kreatywność, zdolności manualne, logiczne myślenie, a także pomagają poznawać otaczający świat.

2.Książki

Czytanie od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię, buduje słownictwo, uczy empatii i pomaga zrozumieć świat. W Dniu Dziecka warto obdarować malucha książką dostosowaną do jego wieku. Mogą to być kolorowe książeczki dla najmłodszych, komiksy, baśnie, powieści dla starszych dzieci, a nawet audiobooki, które są świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie przepadają za czytaniem.

3. Zajęcia dodatkowe

Zamiast tradycyjnego prezentu, warto pomyśleć o podarowaniu dziecku możliwości rozwoju jego pasji. Może to być voucher na zajęcia dodatkowe, takie jak lekcje tańca, kurs językowy, warsztaty ceramiczne, nauka gry na instrumencie czy szkółka piłkarska. To prezent, który pomoże dziecku odkryć nowe talenty i zainteresowania.

4. Gry planszowe

Gry planszowe to prezent, który z pewnością sprawi radość nie tylko najmłodszym. Gry rodzinne nie tylko integrują, ale także uczą strategii, negocjacji i zdrowej rywalizacji. Od prostych gier dla najmłodszych po bardziej skomplikowane strategie – gry planszowe to prezent, który posłuży na długie godziny zabawy.

5. Gadżety z ulubionym bohaterem

Dzieci uwielbiają otaczać się przedmiotami związany z ich ulubionymi postaciami z bajek, filmów czy książek. Może to być pościel z ulubionym superbohaterem, plecak z motywem ulubionych postaci, komplet kolorowanek z bohaterami z ulubionego serialu czy nawet ubrania z wizerunkiem ulubionych postaci.

6. Prezent związany z aktywnością na świeżym powietrzu

Jeżeli nasz mały obdarowany uwielbia aktywność na świeżym powietrzu, idealnym prezentem mogą okazać się np. rolki, hulajnoga, piłka, frisbee czy nawet namiot do zabawy w ogrodzie. Dzieci uwielbiają zabawę na zewnątrz, a takie podarunki będą dodatkowym motywatorem do wyjścia na plac zabaw czy rodzinnej wycieczki do lasu.

7. Zestawy kreatywne

Zestawy do twórczej zabawy, takie jak klocki, zestawy do malowania, zestawy do tworzenia biżuterii czy do lepienia z gliny, mogą stanowić doskonały prezent. Rozwijają one zdolności manualne dzieci, pomagają rozwijać wyobraźnię i zachęcają do twórczego myślenia.

8.Elektronika dla dzieci

Jeżeli szukasz prezentu dla starszego dziecka, warto rozważyć opcje związane z nowoczesną technologią. Dzieci uwielbiają gry wideo, tablet może służyć nie tylko do zabawy, ale także do nauki, a kamera sportowa pozwoli uwieczniać najciekawsze przygody.

9. Wkład do skarbonki

Choć nie jest to typowy prezent, warto rozważyć wpłatę na konto oszczędnościowe dziecka czy wkład do skarbonki. Taki gest może pomóc nauczyć dziecko wartości pieniądza i zachęcić do oszczędzania na swoje marzenia.

10. Prezenty związane z muzyką

Instrument muzyczny, karaoke, słuchawki czy płyta z ulubioną muzyką – takie prezenty z pewnością przypadną do gustu małym melomanom.

Pamiętajmy jednak, że Dzień Dziecka to przede wszystkim czas pełen zabawy i radości. Prezent, niezależnie od jego wartości, powinien być przede wszystkim dopasowany do wieku i zainteresowań dziecka. Najważniejsze jest, aby ten dzień był dla najmłodszych pełen uśmiechu i miłości. Wyjątkowe prezenty znajdziesz w sklepie wyczarujprezent.pl

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ