łóżko dla pary
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Łóżko dla pary – jaką szerokość wybrać?

Podczas wyboru łóżka dla pary bardzo ważne jest nie tylko wypełnienie materaca czy jego twardość, ale także szerokość samej ramy łóżka. Dla dwóch śpiących osób trzeba wybrać łóżko o takiej szerokości, aby wzajemne ruchy nie wybudzały partnerów. Dobrze jest też znaleźć specjalistyczny sklep z łóżkami, bo wybór tam jest największy.

Najpopularniejsze rozmiary łóżek

Zakup łóżka dla pary to zdecydowanie jeden z najważniejszych, ale też często i najtrudniejszych wyborów, które trzeba podjąć podczas urządzania sypialni. Odpowiednio dobrana szerokość łóżka ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, komfortu snu i funkcjonalności samego pomieszczenia. Najpopularniejsze rozmiary łóżek dla par to zdecydowanie łóżko 140×200 cm czy nieco większe łóżko 160×200 cm. Mebel o szerokości 140 cm jest doskonałym rozwiązaniem dla par, które lubią spać blisko siebie lub dla tych, którym zależy na oszczędności miejsca w sypialni. Jest to szczególnie ważne w małych mieszkaniach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Wygodne i komfortowe łóżko dla pary

Ogólnie można przyjąć, że łóżko dla pary 140×200 cm to minimalna wielkość dla dwóch osób chcących spać razem. Taki rozmiar sprawdzi się dla osób drobnych i szczupłych, dla pary, która lubi spać przytulona w atmosferze bliskości i intymności.

Łóżko o szerokości 160 cm oferuje więcej miejsca do spania i jest polecane dla par, które potrzebują nieco więcej przestrzeni dla komfortu i wygody. Daje to większą swobodę ruchów, zwłaszcza jeśli jedna z osób lubi zmieniać pozycję w nocy. Łóżko 160×200 będzie też lepszym wyborem dla osób o większej budowie ciała czy dla par z nadwagą. Najlepiej znaleźć dobry sklep, gdzie można na żywo porównać różne łóżka. Lublin jest dużym miastem, gdzie salonów wnętrzarskich czy sklepów z wyposażeniem do domu nie brakuje. Jednak największy wybór oferują profesjonalne salony sypialniane, sklepy z łóżkami i materacami.

Inne popularne rozmiary

140×200 czy 160×200 to co prawda najczęściej wybierane łóżka, ale nie jedyne, jakie można znaleźć. Inne popularne rozmiary łóżek dla par to 180×200 cm oraz 200×200 cm. Łóżka te są znacznie szersze, co daje parom jeszcze więcej przestrzeni do spania. Są szczególnie polecane dla par, które cenią sobie komfort, luksus oraz dużą przestrzeń do spania.

Warto również w tym miejscu wspomnieć, że w dobrych sklepach z łóżkami i materacami można zamówić łóżko w nietypowym rozmiarze. Może to być na przykład 140×210 cm czy 160×220 cm. Długość łóżka jest istotna, zwłaszcza dla wysokich osób, które potrzebują więcej miejsca na nogi. Jednak w kwestii szerokości łóżek też można szukać niestandardowych rozwiązań, choć nie każdy sklep ma taką możliwość. Expert Snu w Lublinie to dobry i specjalistyczny sklep z łóżkami. Tu można wybrać łóżko czy materac w nietypowym rozmiarze, warto sprawdzić ich ofertę.

Jak wybrać rozmiar łóżka i na co zwrócić uwagę?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru rozmiaru łóżka do sypialni. Po pierwsze, należy uwzględnić przestrzeń dostępną w sypialni — łóżko nie może w żadnym wypadku zdominować pomieszczenia i utrudniać poruszania się po nim. Po drugie, warto zastanowić się nad potrzebami obu osób. Na przykład jeśli oboje lubicie spać blisko siebie, mniejsze łóżko będzie wystarczające. Jeśli jednak jeden z partnerów potrzebuje więcej przestrzeni, warto wybrać szersze łóżko, żeby uniknąć konfliktów i zapewnić sobie lepszy oraz zdrowszy sen.

Łóżko dla pary szczupłej i dla większych osób

Dla szczupłych osób zwykle wystarczającym rozmiarem będzie łóżko o szerokości 140 cm lub 160 cm. Natomiast dla par, gdzie jedna lub obie osoby borykają się z otyłością, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie łóżko 180×200 cm lub nawet 200×200 cm. Większa przestrzeń do spania zapewni większy komfort oraz lepsze warunki do zdrowego wypoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że im większe łóżko, tym wyższa cena.

Jeśli lubicie spać przytuleni blisko siebie, to łóżko o szerokości 140 cm może być wystarczające. Taka szerokość pozwala na ciepły i przytulny sen. W przypadku par, które potrzebują więcej miejsca, warto wybrać łóżko o szerokości 160 cm, 180 cm lub nawet 200 cm. Dzięki temu każda z osób będzie miała wystarczająco dużo przestrzeni. Swobodne poruszanie się i zmienianie pozycji w nocy, może przyczynić się do lepszego snu i większego komfortu.

Indywidualne dopasowanie do użytkownika

Rozmiar łóżka, podobnie jak jego wygląd trzeba starać się wybrać i dopasować indywidualnie, bo każdy ma inne potrzeby. Nie jest to jednak łatwa sztuka, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pomoże wybrać dobry rozmiar łóżka. Dobry sklep z łóżkami w Lublinie to na przykład wspomniana wcześniej marka Expert Snu, która ma aż dwa salony stacjonarne. Można na żywo dotknąć, zobaczyć i przetestować łóżko oraz porozmawiać o ewentualnym zamówieniu na łóżko w nietypowym rozmiarze.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej szerokości łóżka dla pary to istotna decyzja, która wpływa na jakość snu i komfort w sypialni. Przy wyborze warto uwzględnić dostępną przestrzeń, potrzeby obu osób oraz ich preferencje dotyczące bliskości w trakcie snu. Pamiętajmy, że łóżko to miejsce, w którym spędzamy około jednej trzeciej naszego życia, dlatego warto zadbać o to, aby wybór był jak najbardziej trafiony i komfortowy dla obojga partnerów.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ