przybory dla dziecka leworęcznego
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Przybory dla dziecka leworęcznego – sprawdź, jak ułatwią mu naukę!

Twoje dziecko jest leworęczne? Z pewnością wiesz, że jego codzienna szkolna rzeczywistość nie jest łatwa. Rozmazujący się tusz, niewygodne nożyczki czy problematyczna linijka to tylko część problemów, z którymi się boryka. Z pomocą przychodzą przybory i akcesoria dla osób leworęcznych! W które z nich warto zainwestować? Podpowiadamy!

Przybory dla dziecka leworęcznego – czy są koniecznością?

Większość przedmiotów codziennego użytku przystosowana jest do prawej ręki. Mowa tu o nożach, torbach z zamkiem błyskawicznym, a nawet widelczykach deserowych. Podobnie jest z przyborami szkolnymi, które powstają przede wszystkim z myślą o dzieciach praworęcznych. Tymczasem odpowiednio dopasowane artykuły papiernicze są bardzo ważne, szczególnie w przypadku tych maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, rysowaniem czy wykonywaniem różnego rodzaju prac plastycznych.

Zastanawiasz się zatem, czy warto inwestować w specjalne przybory dla dziecka leworęcznego? Odpowiedź brzmi: tak! Nic tak nie zniechęca małego człowieka jak poczucie, że nic mu nie wychodzi. Źle wycięte linie czy rozmazany tusz na kartce papieru, które dla dorosłego są czymś normalnym, dla Twojego dziecka mogą być końcem świata. A stąd już krótka droga do tego, aby się poddać i przestać podejmować jakiekolwiek próby.

Jaki długopis dla dziecka leworęcznego wybrać?

Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, przybory, których używa, mają ogromne znaczenie. Dobór właściwego narzędzia warunkuje odpowiedni chwyt w trakcie pisania i pozwala stawiać czytelne litery. Obecnie w wielu sklepach znajdziesz specjalnie wyprofilowane przybory. Korzystając chociażby z oferty e-sklepu https://papierniczy.com.pl/ zaopatrzysz się w pióra, ołówki oraz długopisy przeznaczone dla osób leworęcznych. Poza ergonomicznym uchwytem ich atutem jest zapewnienie bezpiecznej odległości miejsca trzymania do powierzchni kartki. W przypadku dziecka leworęcznego ma to szczególne znaczenie – w ten sposób Twoja pociecha nie będzie zasłaniała sobie napisanego tekstu. Warto więc zainwestować w odpowiednie narzędzie piśmiennicze już na etapie nauki pisania – dzięki temu Twoje dziecko będzie bardziej zmotywowane do pracy!

Nożyczki dla osób leworęcznych

Na pierwszy rzut oka wszystkie nożyczki wyglądają niemal tak samo – mają dwa ostrza i dwa uchwyty. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy są profilowane do prawej ręki. Cięcie takimi nożyczkami jest więc utrudnione dla osób leworęcznych – palce mogą nie mieścić się w dolnym uchwycie. Twoje dziecko wówczas nie będzie skupiało się na pracy, którą ma do wykonania, lecz na tym, że nożyczki uwierają je w dłoń. Z pomocą przychodzą więc narzędzia, które powstały z myślą o osobach leworęcznych. Są przystosowane do lewej dłoni, dlatego wycinanie może w końcu stać się przyjemnością!

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ