konie zabawki do jazdy
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Konie — zabawki do jazdy dla małych dzieci

Masz małe dziecko, które przepełnia energia? Zastanawiasz się, w jaki sposób ją spożytkować? Istnieje wiele gadżetów, dzięki którym maluch może się świetnie bawić i przy okazji czegoś nauczyć. Ciekawą opcją są konie — zabawki do jazdy, dzięki którym Twoja pociecha poczuje się jak na prawdziwym zwierzęciu. Inwestycja w taki produkt ma wiele zalet i może Ci nawet pomóc w wychowaniu dziecka. Chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej? Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić zabawkowego konika? Wszystkiego dowiesz się właśnie z tego artykułu.

Konik — zabawka znana z placów zabaw

Konie to zabawki do jazdy znane m.in. z osiedlowych placów zabaw. Jest to jedna z najpopularniejszych pozycji, na których dzieci bardzo chętnie spędzają czas. Na tych dostępnych na placach można się jednak jedynie bujać. Ty możesz z kolei kupić swojemu dziecku konstrukcję, która umożliwia poruszanie się. Poprzez wykonywanie ruchów biodrami oraz pracę mięśni, mechaniczne zwierzątko przemieszcza się do przodu, a dziecko czuje się, jakby prowadziło prawdziwego konia. Musi jednak włożyć w to sporo pracy.

Inwestycja ta opłaca się więc rodzicom, którzy mają problem ze spożytkowaniem energii swoich pociech. Jeśli Twój synek lub córeczka mają mnóstwo werwy i siły, przez co miewasz problemy z ich usypianiem — konik będzie świetnym zakupem zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. Jest to zabawka, na której można się wyszaleć w bezpieczny sposób.

Zabawka imitująca prawdziwe zwierzę

Konie — zabawki do jazdy są dostępne pod różnymi postaciami. Zachęcamy Cię do przeglądnięcia oferty e-sklepu Remaju, który przygotował modele imitujące prawdziwe zwierzę. Twoim dzieciom z pewnością przypadnie do gustu nowa zabawka, która wygląda jak niewielki kucyk z wygodnym siodłem. Do Twojego wyboru są różne kolory koników. Są one też dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do gabarytów Twojej pociechy. Naturalny wygląd konstrukcji sprawi, że dziecko odnajdzie w zabawce swojego przyjaciela i nie będzie chciało się z nim rozstać.

Zabawka, która uczy dzieci miłości

Bujane koniki mechaniczne to zabawki, które oferują też aspekt edukacyjny. Jako że przypominają one prawdziwe zwierzę, dziecko stanie się po części za nie odpowiedzialne. Możesz uczyć swoje maleństwo, jak dbać o pierwsze zwierzątko — regularnie je czyścić, czy układać mu grzywę porastającą głowę. Taki zakup jest też dobrym przygotowaniem przed ewentualną wizytą w stajni i prawdziwą jazdą konną. Dzieci uczą się w ten sposób równowagi i tego, by mocno się trzymać i tworzą więź ze zwierzęciem.

Zabawka do domu i na zewnątrz

Sporą zaletą tej zabawki jest fakt, że można z niej korzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Nogi koników są zakończone specjalną gumą, która nie zarysowuje drewnianych paneli, dzięki czemu dziecko może „jeździć konno” nawet w domowych warunkach. Oczywiście, znacznie ciekawiej jest zabrać malucha na wyprawę na dwór i połączyć zabawę z zaczerpnięciem świeżego powietrza. Możliwości jest sporo, a wybór należy do Ciebie i Twojej pociechy.

Warto wspomnieć też o tym, że konie-zabawki do jazdy są świetną alternatywą dla komputera czy konsoli. Jest to zdrowa forma spędzania czasu, która wymaga od dzieci aktywności fizycznej oraz ma walory edukacyjne. W przeciwieństwie do sprzętu elektronicznego nie psuje wzroku i nie uzależnia. Warto więc sprawić swojej pociesze taki prezent i zachęcić ją do zabawy na swoim nowym, mechanicznym zwierzątku, które wkrótce stanie się jej najlepszym przyjacielem.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ