Praca dla mamy

50 autentycznych historii mam pracujących + 365 spraw mamy aktywnej zawodowo by Lena Murawska

soki naturalne
LIFESTYLE

Soki naturalne w diecie mamy pracującej

Bazą zdrowego odżywania są płyny. Udało mi się wypracować nawyk wypijania rano szklanki czystej wody. Są jednak pory dnia, kiedy potrzebuję bomby witaminowej. Z pomocą przychodzą mi soki naturalne.

Soki naturalnie tłoczone z dzieciństwa

Niebieska plastikowa sokowirówka, działająca tak głośno, że własnych myśli człowiek nie słyszał. Takie mam wspomnienia z dzieciństwa. Pierwsze wizje dotyczą marchewki, buraka i pomidora. Mama pielęgniarka, chciała zapewnić mi to, co najlepsze. Niestety kompozycje jednowarzywne  szybko mi się znudziły a warzywa obrzydły.

Po kilku latach przerwy od picia warzyw, mama dostała fantastyczny przepis na dżem z czerwonej porzeczki. Na obrzeżach naszej dzielnicy było porzucone pole zarośnięta krzakami czerwonej porzeczki. Stara sokowirówka sprawdzała się idealnie, bo dawała nie tylko sok, ale też miąższ z owoców. Odrobina cukru i sama sobie nie wierzyłam, że jem porzeczki! Moje dzieci się nimi zajadają! Ba, syn nawet byka nimi karmił… Ja nie lubię, są za kwaśne… Jednak domowa marmolada, to było coś!

Soki owocowe w diecie mamy freelancerki

Soki naturalne, gdy jest się aktywnym zawodowo są nieocenione. Bardzo szybko zrozumiałam, że szklanka soku jest lepsza, niż pół tabliczki czekolady, no dobrze cała… Zwykle zjadałam taką na rozruch mózgu kilka razy w tygodniu.

Obecnie strzelam sobie bomby witaminowe według własnych kompozycji lub idę do sklepu kupić gotowy sok z krótkim terminem ważności. Jestem zwolennikiem jedzenia tego, co podpowiada mi organizm.

Mam nawet wspomnienie z pierwszej ciąży, że dokładnie widziałam przed oczami, co mam zjeść. W drugiej – z każdego posiłku syn był niezadowolony, a ja nie miałam żadnej wizji. Zgadnij, którą ciążę lepiej zniosłam?…

Piję czystą i…

Duma mnie rozpiera z tej szklanki czystej wody o poranku, czasem z sokiem z cytryny. Według mojej diety najlepiej czuję się wypijając w ciągu dnia 8 szklanek wody + ca. 4 innych płynów. Wydaje się dużo, ale gdy dochodzi aktywność fizyczna, jest to bilans idealny.

Kawę rozpuszczalną z mlekiem i czarną herbatę zamieniłam na kawę zbożową lub zieloną herbatę. Jesienią uwielbiam dolać 100% sok ze zdrowych owoców (maliny, aronia, jagody) jako smaczek do herbaty.

Natomiast pozostałe 2 szklanki i posiłki przejściowe (drugie śniadanie, podwieczorek) bardzo często opierają się o soki naturalnie tłoczone, smoothie i inne nowocześnie brzmiące kompozycje.

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Jestem fanką Kawy „szatan”.Soki czasami.Jako dziecko pijaliśmy. Tu racja .Sokowirówka chodziła na okrągło.Do diety swoich wnuków,nawet się nie mieszam. Dzisiaj rodzice mają swoje własne wizje dietetyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
Więcej w LIFESTYLE
pomysł na przewijak
Pomysł na przewijak, bezpieczny, ale nietypowym miejscu.

Huawei p20 pro
Huawei P20 PRO. Wpis niesponsorowany mamy freelancerki

plan dnia mamy
Jak zrobić plan dnia mamy pracującej?

Zamknij