Retro Rodzinka lekko w stylu PRL lat 80

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Tworzymy to miejsce, byś wspominał razem z nami!

PAPIEROWE ZABAWKI znane nam z podwórka, z domu, od dziadków… Baw się rodzinnie! To bardzo proste!

Cześć, dzień dobry :)

Tu Mama Murawska (rocznik 83), Tata Murawski (rocznik 80) i nasze dzieci Córka Murawska (rocznik 2012) oraz Syn Murawski (rocznik 2014).
Żyjemy lekko w stylu PRL lat 80… mamy korytarz i kuchnię (nadal!) w boazerii. Zachowaliśmy całkiem dużo przedmiotów i jeszcze więcej wspomnień. Mamy sentyment do czasów naszego dzieciństwa w aspekcie zabaw, bajek, robienia czegoś z niczego, zwyczajów oraz rzeczy.

Mama Murawska, Retro Rodzinka lekko w stylu PRL lat 80

Przeprowadzki z domu rodzinnego i modny obecnie minimalizm, powodują, że coraz mniej wokół nas przedmiotów przywołujących przygody z dzieciństwa. Jeśli mamy być szczerzy, to obecnie w 4 z psem i 4 rowerami, i 2 hulajnogami, mamy na tym samym mieszkaniu mniej rzeczy niż Mama Murawska jako jedynaczka z rodzicami i jednym rowerem. Takie to były czasy, że gromadziło się przydasie. Kto wie, ile z nich będziesz pamiętać z domu swojej babci, czy rodziców.

Prowadzimy miejsce-temat, pretekst do rozmów z naszymi dziećmi, albo z rodzicami o tym, jak to było.

Stylizujemy blog na żółtawe zdjęcia, jako odbitki wywoływane z pierwszych kolorowych klisz. Są tu fonty Bauhaus i Franklin. Każdy z członków naszej rodziny ma wkład w to, by pokazać Ci, że da się żyć lekko w stylu PRL lat 80 i może być fajnie!


Lena Murawska Lena Murawska