LIFESTYLE

Rozsądne zakupy w sieci w okresie wyprzedaży

zakupy w sieci
Posted by Lena Murawska

Zakupy w sieci i proponowane internetowe okazje cenowe mogą rozwiązywać 2 istotne potrzeby rodziny. Uzupełniają rzeczy, których potrzebujemy oraz w odciążają budżet w porównaniu do standardowych zakupów.

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Rozsądne zakupy w sieci są kuszące ze względu na wygodę wyboru, możliwość przejrzenia wielu ofert, braku konieczności dojazdu do sklepu i transportu zakupów. Coraz bardziej lubimy to rozwiązanie i coraz chętniej z niego korzystamy.

W okresach wzmożonych zakupów, czyli przy okazji świąt lub podczas wyprzedaży, warto zastosować kilka trików czyniących z zamieszania zakupowego pożyteczne działanie.

Lista zakupowych potrzeb

Na pierwszym miejscu stawiam bieżące robienie listy potrzeb. W naszym domu są 3 takie listy: zakupy do domu, zakupy dla rodziców, zakupy dla dzieci. Wpisujemy na nich to, co zauważymy, że jest nam potrzebne i przy okazji robienia zakupów lub w okresie promocji na dany asortyment – kupujemy go. Na liście dla domu mamy np. małą patelnię, komplet poszewek na pościel. Tacie brakuje spodni i skarpetek, a moją pierwszą potrzebą są bluzki. Niby trywialne rzeczy, ale w ogromie ofert często kupuje się coś jeszcze, zamiast pamiętać o tym, co jest najpilniej potrzebne. Kompulsywne zakupy ogranicza lista. Mam ją w pobliżu komputera. Mowa oczywiście o zakupach nofood.

Zakres cen a kupowanie

W parze z prowadzeniem listy idzie zwykle wiedza o zakresie cen danego przedmiotu. Dzięki temu mamy pewność, że autentycznie kupujemy taniej. Zwracam na to ogromną uwagę. Kiedyś kupując coś z kosza wyprzedażowego w sklepie stacjonarnym, z ciekawości, odkleiłam promocyjną cenę… Okazało się, że przed okrzyczaną wyprzedażą produkt był… 20zł tańszy. Emocje chwili zostają na całe zakupowe życie. Za 20zł w moim mieście można kupić 10 chlebów, co daje mojej rodzinie około tygodnia podstawowego wyżywienia. Zawsze przeliczam straty na ilość bochenków chleba.

Nowoczesne zakupy w sieci

Przekonuję się do nowoczesnych rozwiązań wspierających rozsądne zakupy w sieci. Był czas ciągnących się chorób dzieci, ich nadmiernego zainteresowania otoczeniem – wtedy kupowałam online w marketach i spokojnie czekałam na dostarczenie zakupów. Korzystałam już kilka razy ze zwrotów, jakie proponuje mój bank za zakupy u danej firmy. Zaglądam do porównywarek cen, by znaleźć sklep z najlepszą ofertą.

Ostatnio zauważyłam serwis cozaceny.pl proponujący zniżki i kody rabatowe dla ciekawych ofert z sieci. Jako freelancerkę zainteresowała mnie kategoria EDUKACJA, gdzie znalazłam propozycje od znanych księgarń, czy możliwość zakupu kursów z platformy. Zakres oferty i możliwości przesyłki, czy płatności za zakupy prezentuja konkretne sklepy np. bebito.pl.