Praca dla mamy

50 autentycznych historii mam pracujących + 365 spraw mamy aktywnej zawodowo by Lena Murawska

zakupy w sieci
LIFESTYLE

Rozsądne zakupy w sieci w okresie wyprzedaży

Zakupy w sieci i proponowane internetowe okazje cenowe mogą rozwiązywać 2 istotne potrzeby rodziny. Uzupełniają rzeczy, których potrzebujemy oraz w odciążają budżet w porównaniu do standardowych zakupów.

Rozsądne zakupy w sieci są kuszące ze względu na wygodę wyboru, możliwość przejrzenia wielu ofert, braku konieczności dojazdu do sklepu i transportu zakupów. Coraz bardziej lubimy to rozwiązanie i coraz chętniej z niego korzystamy.

W okresach wzmożonych zakupów, czyli przy okazji świąt lub podczas wyprzedaży, warto zastosować kilka trików czyniących z zamieszania zakupowego pożyteczne działanie.

Lista zakupowych potrzeb

Na pierwszym miejscu stawiam bieżące robienie listy potrzeb. W naszym domu są 3 takie listy: zakupy do domu, zakupy dla rodziców, zakupy dla dzieci. Wpisujemy na nich to, co zauważymy, że jest nam potrzebne i przy okazji robienia zakupów lub w okresie promocji na dany asortyment – kupujemy go. Na liście dla domu mamy np. małą patelnię, komplet poszewek na pościel. Tacie brakuje spodni i skarpetek, a moją pierwszą potrzebą są bluzki. Niby trywialne rzeczy, ale w ogromie ofert często kupuje się coś jeszcze, zamiast pamiętać o tym, co jest najpilniej potrzebne. Kompulsywne zakupy ogranicza lista. Mam ją w pobliżu komputera. Mowa oczywiście o zakupach nofood.

Zakres cen a kupowanie

W parze z prowadzeniem listy idzie zwykle wiedza o zakresie cen danego przedmiotu. Dzięki temu mamy pewność, że autentycznie kupujemy taniej. Zwracam na to ogromną uwagę. Kiedyś kupując coś z kosza wyprzedażowego w sklepie stacjonarnym, z ciekawości, odkleiłam promocyjną cenę… Okazało się, że przed okrzyczaną wyprzedażą produkt był… 20zł tańszy. Emocje chwili zostają na całe zakupowe życie. Za 20zł w moim mieście można kupić 10 chlebów, co daje mojej rodzinie około tygodnia podstawowego wyżywienia. Zawsze przeliczam straty na ilość bochenków chleba.

Nowoczesne zakupy w sieci

Przekonuję się do nowoczesnych rozwiązań wspierających rozsądne zakupy w sieci. Był czas ciągnących się chorób dzieci, ich nadmiernego zainteresowania otoczeniem – wtedy kupowałam online w marketach i spokojnie czekałam na dostarczenie zakupów. Korzystałam już kilka razy ze zwrotów, jakie proponuje mój bank za zakupy u danej firmy. Zaglądam do porównywarek cen, by znaleźć sklep z najlepszą ofertą.

Ostatnio zauważyłam serwis cozaceny.pl proponujący zniżki i kody rabatowe dla ciekawych ofert z sieci. Jako freelancerkę zainteresowała mnie kategoria EDUKACJA, gdzie znalazłam propozycje od znanych księgarń, czy możliwość zakupu kursów z platformy. Zakres oferty i możliwości przesyłki, czy płatności za zakupy prezentuja konkretne sklepy np. bebito.pl.

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
3 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Na początku grudnia robię listę potraw.Z tej listy tworze następną .Zakupowa.To dla mnie zawsze jest podstawa.Ceny odgrywają rolę.Zakupy w necie robię przez cały rok.Głównie sa to książki i elektronika.Tego nauczyły mnie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
Więcej w LIFESTYLE
Figura jabłko po wizycie u stylistki. Lista zaskoczeń i fotki.

menu na chrzciny, tort na chrzciny
Menu na Chrzciny w domu. Lista zakupów na Chrzest.

blog matters
Blog Matters 2018: Czupryniak, Chomiak, Murawska, Pamuła, Kilijańska i inni

Zamknij