Praca dla mamy

50 autentycznych historii mam pracujących + 365 spraw mamy aktywnej zawodowo by Lena Murawska

zakupy w sieci
LIFESTYLE

Rozsądne zakupy w sieci w okresie wyprzedaży

Zakupy w sieci i proponowane internetowe okazje cenowe mogą rozwiązywać 2 istotne potrzeby rodziny. Uzupełniają rzeczy, których potrzebujemy oraz w odciążają budżet w porównaniu do standardowych zakupów.

Rozsądne zakupy w sieci są kuszące ze względu na wygodę wyboru, możliwość przejrzenia wielu ofert, braku konieczności dojazdu do sklepu i transportu zakupów. Coraz bardziej lubimy to rozwiązanie i coraz chętniej z niego korzystamy.

W okresach wzmożonych zakupów, czyli przy okazji świąt lub podczas wyprzedaży, warto zastosować kilka trików czyniących z zamieszania zakupowego pożyteczne działanie.

Lista zakupowych potrzeb

Na pierwszym miejscu stawiam bieżące robienie listy potrzeb. W naszym domu są 3 takie listy: zakupy do domu, zakupy dla rodziców, zakupy dla dzieci. Wpisujemy na nich to, co zauważymy, że jest nam potrzebne i przy okazji robienia zakupów lub w okresie promocji na dany asortyment – kupujemy go. Na liście dla domu mamy np. małą patelnię, komplet poszewek na pościel. Tacie brakuje spodni i skarpetek, a moją pierwszą potrzebą są bluzki. Niby trywialne rzeczy, ale w ogromie ofert często kupuje się coś jeszcze, zamiast pamiętać o tym, co jest najpilniej potrzebne. Kompulsywne zakupy ogranicza lista. Mam ją w pobliżu komputera. Mowa oczywiście o zakupach nofood.

Zakres cen a kupowanie

W parze z prowadzeniem listy idzie zwykle wiedza o zakresie cen danego przedmiotu. Dzięki temu mamy pewność, że autentycznie kupujemy taniej. Zwracam na to ogromną uwagę. Kiedyś kupując coś z kosza wyprzedażowego w sklepie stacjonarnym, z ciekawości, odkleiłam promocyjną cenę… Okazało się, że przed okrzyczaną wyprzedażą produkt był… 20zł tańszy. Emocje chwili zostają na całe zakupowe życie. Za 20zł w moim mieście można kupić 10 chlebów, co daje mojej rodzinie około tygodnia podstawowego wyżywienia. Zawsze przeliczam straty na ilość bochenków chleba.

Nowoczesne zakupy w sieci

Przekonuję się do nowoczesnych rozwiązań wspierających rozsądne zakupy w sieci. Był czas ciągnących się chorób dzieci, ich nadmiernego zainteresowania otoczeniem – wtedy kupowałam online w marketach i spokojnie czekałam na dostarczenie zakupów. Korzystałam już kilka razy ze zwrotów, jakie proponuje mój bank za zakupy u danej firmy. Zaglądam do porównywarek cen, by znaleźć sklep z najlepszą ofertą.

Ostatnio zauważyłam serwis cozaceny.pl proponujący zniżki i kody rabatowe dla ciekawych ofert z sieci. Jako freelancerkę zainteresowała mnie kategoria EDUKACJA, gdzie znalazłam propozycje od znanych księgarń, czy możliwość zakupu kursów z platformy. Zakres oferty i możliwości przesyłki, czy płatności za zakupy prezentuja konkretne sklepy np. bebito.pl.

Rozsądne zakupy w sieci w okresie wyprzedaży
5 (100%) 2 vote[s]

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
3 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Na początku grudnia robię listę potraw.Z tej listy tworze następną .Zakupowa.To dla mnie zawsze jest podstawa.Ceny odgrywają rolę.Zakupy w necie robię przez cały rok.Głównie sa to książki i elektronika.Tego nauczyły mnie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
Więcej w LIFESTYLE
Huawei p20 pro
Huawei P20 PRO. Wpis niesponsorowany mamy freelancerki

plan dnia mamy
Jak zrobić plan dnia mamy pracującej?

stylizacja na rozpoczęcie roku szkolnego
Stylizacja na rozpoczęcie roku szkolnego dla dziewczynki

Zamknij