bez laktozy
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Bez laktozy, mleka i glutenu – odżywianie małego alergika

Alergia pokarmowa u dziecka jest dużym problemem dla zatroskanych rodziców. I choć jeszcze kilka lat temu ze świecą można było szukać specjalnej żywności dla niemowląt i dzieci, tak teraz na rynku dostępne są produkty spełniające wymogi różnych diet eliminacyjnych. Mowa tutaj o produktach La Mandorle Bebe M dla małego alergika. Bez laktozy, mleka glutenu i soi, a ponadto wysokowartościowe.

Kiedy postawić na specjalną żywność dla dzieci?

Żywność dla dzieci bez laktozy, mleka, glutenu i soli powstała przede wszystkim z myślą o maluszkach cierpiących na alergie pokarmowe. Każda z nich objawia się nieprawidłową reakcją organizmu na niektóre składniki występujące w standardowych produktach, a nawet w mleku matki.

U najmłodszych najczęściej występującymi alergiami są te wywołane przez laktozę, białko mleka krowiego, czy gluten. To składniki, które występują w diecie niemowląt niemal od urodzenia, dlatego dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka należy zainterweniować i postawić na żywność specjalistyczną.

Bebe M – więcej niż pokarm

Dla każdego rodzica wyeliminowanie alergenów z żywności przeznaczonej dla dziecka jest zadaniem trudnym, a niekiedy nawet niemożliwym. Z pomocą przychodzą wtedy gotowe mieszanki dla dzieci, których skład jest bezpieczny dla maluszków z różnego rodzaju dietami eliminacyjnymi.

Marka Bebe M za cel obrała nie tylko stworzenie żywności dla dzieci z nietolerancjami pokarmowymi (takiej, która nie wywołuje alergii), ale również jak najbardziej naturalnej i pełnowartościowej. To właśnie dlatego komponenty używane do przygotowania mieszanek pochodzą z ekologicznych i przebadanych upraw.

Na uwagę zasługuje tutaj także innowacyjny proces produkcji. Bazą mieszanek jest hydrolizat białek z organicznego ryżu, który powstaje dzięki przetwarzaniu na zimno. Taki proces sprawia, że bogactwo witamin i minerałów zostaje w pełni zachowane, a tym samym później dostarczone do organizmu maluszka.

Mieszanki dla niemowląt Bebe M bez mleka, laktozy i glutenu

Co sprawia, że żywność dla dzieci Bebe M La Mandorle jest tak chętnie wybierana? Pod jej logiem powstają naturalne produkty, które doskonale wpisują się w zapotrzebowanie rozwijających się organizmów małych dzieci. Można stosować je już od pierwszych dni życia, poprzez rozszerzanie diety, aż do odstawienia butelki. Tym samym dostarczysz swojemu dziecku:

  • doskonale skomponowane wartości odżywcze,
  • wyłącznie naturalne i certyfikowane składniki (EcoCert),
  • żywność w 100% roślinną,
  • pokarm bez laktozy, mleka, glutenu, soi i oleju palmowego,
  • mieszanki wzbogacone naturalnymi suplementami diety – algami morskimi zawierającymi EPA/DHA,
  • niezbędne witaminy i minerały wspomagające prawidłowy rozwój.

Warto zaznaczyć, że stawiając na specjalistyczną żywność dla dzieci Bebe M dostarczysz Twoja pociecha zyska dużo:

  • białka,
  • wapnia,
  • i błonnika.

Mieszanki dla dzieci z alergiami pokarmowymi

Pamiętaj jednak, że każdą alergię i nietolerancję przede wszystkim skonsultować z lekarzem pediatrą, który określi czy Twoje dziecko na pewno potrzebuje specjalnej diety i żywienia. Zachowaj przy tym spokój i dużo cierpliwości – to klucz do sukcesu, aby Twoje dziecko przyzwyczaiło się do nowej rzeczywistości.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ