artykuł gościnny

Bez laktozy, mleka i glutenu – odżywianie małego alergika

bez laktozy
Posted by Lena Murawska

Alergia pokarmowa u dziecka jest dużym problemem dla zatroskanych rodziców. I choć jeszcze kilka lat temu ze świecą można było szukać specjalnej żywności dla niemowląt i dzieci, tak teraz na rynku dostępne są produkty spełniające wymogi różnych diet eliminacyjnych. Mowa tutaj o produktach La Mandorle Bebe M dla małego alergika. Bez laktozy, mleka glutenu i soi, a ponadto wysokowartościowe.

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Kiedy postawić na specjalną żywność dla dzieci?

Żywność dla dzieci bez laktozy, mleka, glutenu i soli powstała przede wszystkim z myślą o maluszkach cierpiących na alergie pokarmowe. Każda z nich objawia się nieprawidłową reakcją organizmu na niektóre składniki występujące w standardowych produktach, a nawet w mleku matki.

U najmłodszych najczęściej występującymi alergiami są te wywołane przez laktozę, białko mleka krowiego, czy gluten. To składniki, które występują w diecie niemowląt niemal od urodzenia, dlatego dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka należy zainterweniować i postawić na żywność specjalistyczną.

Bebe M – więcej niż pokarm

Dla każdego rodzica wyeliminowanie alergenów z żywności przeznaczonej dla dziecka jest zadaniem trudnym, a niekiedy nawet niemożliwym. Z pomocą przychodzą wtedy gotowe mieszanki dla dzieci, których skład jest bezpieczny dla maluszków z różnego rodzaju dietami eliminacyjnymi.

Marka Bebe M za cel obrała nie tylko stworzenie żywności dla dzieci z nietolerancjami pokarmowymi (takiej, która nie wywołuje alergii), ale również jak najbardziej naturalnej i pełnowartościowej. To właśnie dlatego komponenty używane do przygotowania mieszanek pochodzą z ekologicznych i przebadanych upraw.

Na uwagę zasługuje tutaj także innowacyjny proces produkcji. Bazą mieszanek jest hydrolizat białek z organicznego ryżu, który powstaje dzięki przetwarzaniu na zimno. Taki proces sprawia, że bogactwo witamin i minerałów zostaje w pełni zachowane, a tym samym później dostarczone do organizmu maluszka.

Mieszanki dla niemowląt Bebe M bez mleka, laktozy i glutenu

Co sprawia, że żywność dla dzieci Bebe M La Mandorle jest tak chętnie wybierana? Pod jej logiem powstają naturalne produkty, które doskonale wpisują się w zapotrzebowanie rozwijających się organizmów małych dzieci. Można stosować je już od pierwszych dni życia, poprzez rozszerzanie diety, aż do odstawienia butelki. Tym samym dostarczysz swojemu dziecku:

  • doskonale skomponowane wartości odżywcze,
  • wyłącznie naturalne i certyfikowane składniki (EcoCert),
  • żywność w 100% roślinną,
  • pokarm bez laktozy, mleka, glutenu, soi i oleju palmowego,
  • mieszanki wzbogacone naturalnymi suplementami diety – algami morskimi zawierającymi EPA/DHA,
  • niezbędne witaminy i minerały wspomagające prawidłowy rozwój.

Warto zaznaczyć, że stawiając na specjalistyczną żywność dla dzieci Bebe M dostarczysz Twoja pociecha zyska dużo:

  • białka,
  • wapnia,
  • i błonnika.

Mieszanki dla dzieci z alergiami pokarmowymi

Pamiętaj jednak, że każdą alergię i nietolerancję przede wszystkim skonsultować z lekarzem pediatrą, który określi czy Twoje dziecko na pewno potrzebuje specjalnej diety i żywienia. Zachowaj przy tym spokój i dużo cierpliwości – to klucz do sukcesu, aby Twoje dziecko przyzwyczaiło się do nowej rzeczywistości.

Related Post

Lena Murawska Lena Murawska