co robić 1 stycznia, co robić w nowy rok, co robić pierwszego dnia roku
Dobry Dzień
Lena Murawska  

Co robić 1 stycznia, by był to dobry dzień?

Każdy dzień może być dobrym dniem, jeśli tylko postaramy się dostrzec pozytywne strony lub… zaaranżować czas w taki sposób, by był dla nas zadowalający. Co robić 1 stycznia? Jakie mieliśmy dotąd pomysły na Nowy Rok?

Manifest matki

Do czasu pójścia dzieci do przedszkola, czy szkoły, 1 stycznia mógł być jakimś nowym początkiem. Rozmyślałam o tym, co wielkiego zrobię w kolejnym roku. Jednak, gdy w moim życiu pojawiło się nie tylko określenie nowy rok kalendarzowy, ale tez nowy rok szkolny – 1 stycznia stracił na znaczeniu. Moje życie, jako mamy w istotny sposób zmienia się odtąd 1 września, bo jest to data graniczna zmieniająca moją codzienność w istotny sposób.

Odpoczywamy lub świętujemy po domowemu

Jeśli chodzi o to pierwsze, to dzieje się po świętowaniu, czyli odsypiamy i to tak długo, jak mamy potrzebę. Natomiast samo świętowanie opiera się o zapalenie zimnych ogni na balkonie lub wyjście na dwór, by obejrzeć osiedlowe fajerwerki i samemu puścić jakiś zestaw.

Spacer

Kluczowy element, jak i każdych innych świątecznych dni – wyjście na dwór. Odkąd pojawiły się dzieci, staramy się różne takie codzienne wydarzenia uwieczniać na zdjęciu. Dzięki temu zwyczajowi niniejszy wpis został zilustrowany.

Może być to spacer zwyczajny po okolicy, wśród natury, ale też… wyjazd gdzieś dalej np. do centrum miasta lub w okolice jakiś np. instytucji, by sfotografować się na tle ich świątecznych dekoracji.

Domowy nastrój na fotografii

Dni przerwy świątecznej są zawsze okazją do zabawy w fotografa, wykonania okazjonalnej amatorskiej sesji rodzinie, czy przejście się po domu i sfotografowanie dekoracji wyjmowanych tylko raz na rok na jakiś czas. Niby nic wielkiego na dzień potencjalnie otwierający jakiś nowy okres w życiu, ale czy zawsze musi być z pompą? Przygotowując wpis znalazłam zdjęcie bombki wiszącej na choince, w której odbił się przypadkowy element dnia – moim zdaniem urocze.

Układanie puzzli

Lubimy, ale nie zawsze mamy gdzie. Ciąg wolnych dni powoduje, że jest to świetne zajęcie do kontynuowania, rozpoczęcia lub zakończenia właśnie 1 stycznia.

Granie w gry planszowe

Podobnie jak puzzle świetna rozrywka nawet w kameralnym gronie. Znalazłam zdjęcie z naszymi trasami z gry Wsiąść do pociągu Europa. Spokojne zasady dobrze równoważą okołoświąteczny rozgardiasz.

Nastrojowy wieczór

To jest rozwiązanie, które polecam, szczególnie gdy sylwester i Nowy Rok były aktywne, imprezowe, taneczne. Zapalenie świeczki, domowe spa, wieczór przy filmie, to świetna okazja do zbalansowania dnia i dobrego startu w kolejny dzień stycznia, szczególnie jeśli jest pracujący.

Obserwowanie rybek

Od 2021 roku mamy akwarium słodkowodne. Obserwowanie wodnego życia jest wciągające i wyciszające. Tak, blisko nam do spędzania czasu w rytmie tzw. slow. Wszystko na około zmienia się, pędzi, warto nie dodawać sobie ekstremalnych, czy męczących wydarzeń na własne życzenie. Oczywiście możesz lubić co innego i mieć inne zdanie. Obojętnie jak jest, życzmy Ci zdrowego i szczęśliwego Nowego Roku!

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ