domowe serowe nachosy
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jak zrobić serowe nachosy? Prosty przepis na przekąski jak z kina!

Nachosy to przekąska rodem z gorącego Meksyku. Niemniej jednak ze względu na jej wyjątkowy smak i chrupkość, przyjęła się ona także i w Europie. W naszym kraju nachosy są głównie serwowane w kinach i mają nam pomóc czerpać jeszcze większą przyjemność z oglądanego seansu.

Co ciekawe, jeśli mamy ochotę na wieczór kinowy we własnym domu, możemy takie nachosy przygotować własnoręcznie lub po prostu kupić! Jak więc można przygotować smakowity dip serowy i gdzie można kupić najlepsze nachosy?

Jak przygotować nachosy z dipem serowym?

Serowe nachosy to prawdziwy przysmak, który pokochały zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Okazuje się, że możemy poświęcić chwilę czasu i przygotować takie nachosy samodzielnie we własnym zaciszu domowym! Z pewnością będzie to wymagało od nas nieco więcej czasu i zaangażowania, jednak efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania!

Co będzie nam potrzebne do przygotowania domowych, serowych nachosów?

Zanim rozpoczniemy przygotowania kinowej przekąski, musimy wyposażyć się w kilka niezbędnych produktów. Zacznijmy więc od:

  • gotowych nachosów, które możemy kupić w większości sklepów – opcjonalnie możemy samodzielnie wykonać trójkątne chipsy z pieczonej, pszennej tortilli;
  • mleka – niezbędne do przygotowania serowego dipu;
  • ulubione przyprawy;
  • papryczka chilli;
  • cheddar i mozzarella.

Jeśli zdecydowaliśmy się, by wykonać nachosy samodzielnie z tortilli, wówczas rozpocznijmy od wycięcia trójkątów z pszennego placka, a następnie upieczmy je w piekarniku – wystarczy około 10 minut, by nasze nachosy stały się chrupkie. Następnie możemy przystąpić do przygotowania serowego dipu. W małym rondelku wystarczy rozgrzać odrobinę mleka, a następnie dorzucić do niego starty ser. Kolejno dodajemy posiekaną papryczkę chilii i mieszamy do momentu, aż konsystencja serowego dipu będzie gęsta i ciągnąca się. Następnie wystarczy go jedynie przełożyć do niewielkiej miseczki i serwować razem z domowymi nachosami!

Nachosy jak w kinie – gdzie można kupić gotowy zestaw serowych przekąsek?

Wiele osób z pewnością nie będzie miało czasu i chęci na to, by serowe nachosy przygotować we własnym zakresie. Wówczas możemy się zastanawiać, gdzie kupić serowe nachosy tak, by przypominały one smakiem te, które są nam znane z kinowych sali? Otóż największy wybór serowych nachosów obecnie oferuje nam sklep internetowy: crunchysnack.pl. Możemy tam wyposażyć się w gotowe nachosy ze smakowitym dipem serowym, co pozwoli nam znacznie ograniczyć czas potrzebny do ich przygotowania. Co więcej, w sklepie znajdziemy również o wiele większy wybór produktów – nachosów i dipów – które również są chętnie serwowane w meksykańskich restauracjach i na kinowych salach. Jeśli więc zależy nam na tym, by szybko i sprawnie przygotować romantyczny wieczór dla dwojga lub przyjęcie dla grona przyjaciół, wówczas we wspomnianym już sklepie znajdziemy dosłownie wszystko to, co będzie nam potrzebne. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy czas, ale także nie będziemy musieli martwić się o oryginalny smak naszej, serowej przekąski!

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ