artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Producent opakowań do kosmetyków

Na wstępie powinniśmy wyjaśnić, jak przebiega produkcja opakowań kosmetycznych. Zanim opakowania kosmetyczne trafią na sklepowe półki, to muszą wcześniej przejść cały proces ich produkcji. Jest kilka etapów.

Na początek projekt butelek kosmetycznych

Jest to pierwszy etap produkcji opakowania kosmetyku, który polega na przygotowaniu jego projektu na bazie wcześniej przedstawionych oczekiwań danego klienta. Producent opakowań do kosmetyków musi wysłuchać uważnie oczekiwań klienta i następnie zaprojektować takie opakowanie zgodnie z wytycznymi. Żeby ułatwić klientowi podjęcie decyzji, w odpowiednim programie graficznym trzeba przygotować trójwymiarową wizualizację produktu. Liczy się efekt finalny. Na to trzeba zwracać szczególną uwagę. Następnie, kiedy projekt zostanie zaakceptowany, można przejść do kolejnego etapu, czyli do produkcji opakowania. Wszystko odbywa się na bazie projektu.

Co powinniśmy wiedzieć na temat wytwarzania butelek kosmetycznych?

Ten etap jest szczególnie ważny, gdyż wykorzystuje się odpowiednie metody wtrysku, rozdmuchu oraz wtrysku z rozdmuchem. W tym celu stosuje się do tego nowoczesne, sterowane automatycznie maszyny. Etap ten obejmuje także tworzenie mniejszych elementów butelek, które różnią się od siebie budową i kształtem.

Czym jest zdobienie butelek kosmetycznych?

Jest to kolejny krok. Tutaj do wyboru mamy następujące metody. Są nimi: sitodruk, druk tamponowy i tak zwany hot – stamping. Dwie pierwsze z tych technik wymagają prawidłowego zastosowania specjalnych farb drukarskich, natomiast ostatnia metoda – wielowarstwowych folii. Pierwiastkiem wspólnym tych sposób jest możliwość wykonania nawet niezwykle precyzyjnych napisów oraz zdobień na opakowaniach kosmetycznych, które są różnych kształtów i różnej wielkości.

Szklane butelki do kosmetyków. Czym są?

Opakowania szklane do kosmetyków zapewniają odpowiednie i bezpieczne przechowywanie różnych środków pielęgnacyjnych. Takie opakowania muszą zatem być tak zaprojektowane, by najpełniej spełniały swoje funkcje użytkowe oraz żeby były wygodne w aplikacji. Jest to niezwykle ważne. Znaczenie ma kolor, kształt, rozmiar oraz tworzywo, z jakich zostały one wykonane.

Produkcja opakowań plastikowych. Co warto wiedzieć?

Opakowanie kosmetyków wykonuje się według określonych modeli oraz wzorów. Solidna i profesjonalna firma jest w stanie zaproponować wiele możliwości, jeśli chodzi produkcję projektów oryginalnych, niestandardowych. Te projektuje się na podstawie specyfikacji oraz założeń przedstawionych przez klienta. Cały proces rozpoczyna się od pomysłów i projektu. Następnie uruchamia się produkcję.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ