jakie kosmetyki stosować w ciąży
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jakie kosmetyki stosować w ciąży?

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu wielu kobiet. Nie bez powodu mówimy, że wiele przyszłych mam w tym czasie promienieje. Wpływają na to nie tylko duża ilość radości i ekscytacji przed pojawieniem się maluszka, ale również odpowiednio dobrane kosmetyki. Jakie produkty do pielęgnacji warto stosować, będąc w ciąży?

Dlaczego w ciąży używamy innych kosmetyków?

Ciąża to czasem wielkie zaskoczenie i za każdym razem niespodzianka, kiedy mówimy o zmianie naszej skóry. Ciężko jest przewidzieć, jak zareaguje nasz organizm! Niektóre kobiety mówią, że pięknieją, inne doświadczyły czegoś całkowicie przeciwnego. Sucha cera może nagle zamienić się w tłustą, a na twarzy mogą pojawić się czerwone krostki. Większość ciężarnych kobiet spodziewa się rozstępów oraz większej ilości cellulitu, który jest całkowicie naturalny. Aby odpowiedzieć na potrzeby szybko zmieniającego się ciała, wiele firm zaczęło produkować odpowiednie kosmetyki. Bezpieczne i naturalne składy z dużą skutecznością działania, mogą pomóc ciału kobiety, szczególnie delikatnego w trakcie ciąży.

Jakich produktów potrzebuje przyszła mama?

Wśród kobiet w ciąży najbardziej popularne są kosmetyki na rozstępy oraz cellulit, na przykład kosmetyczne masła, olejki lub balsamy, które poprawiają elastyczność skóry. Pielęgnacja w cięży powinna również bazowa na kosmetykach proponowanych przez tagomago.pl/collections/cialo-mama-i-dziecko-produkty-dla-przyszlych-mam/. Pozwolą one zatroszczyć się o skórę twarzy. W oczyszczaniu cery nieocenioną pomocą będą naturalne toniki, które pozbędą się nadmiaru niechcianego sebum. Nie można również zapomnieć o specjalnych płynach do higieny intymnej, dedykowanych kobietom w ciąży. Na pomoc brodawkom sutkowym można kupić skuteczne maści, które nawilżają i łagodzą ból.

Produkty do pielęgnacji w ciąży – pomysł na prezent

Czy produkty do pielęgnacji ciała, to odpowiedni prezent dla przyszłej mamy? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Warto pokazać kobiecie, spodziewającej się dziecka, że powinna znaleźć czas, w którym zadba również o siebie. Nawyki pielęgnacyjne dużo łatwiej wyrobić sobie w czasie ciąży, niż po pojawieniu się na świecie maluszka. Przy okazji można również zaoferować swoją pomoc. Szczęśliwa i zadbana mama, to szczęśliwe dziecko!

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ