jesienny różaniec
2024 LIFESTYLE
Lena Murawska  

Jesienny różaniec na religię, zadanie do szkoły

Mama Murawska pamięta ze szkoły, że jednym z zadań domowych było zrobienie różańca na religię. W 2020 roku każde z Dzieci Murawskie zrobiło swój jesienny różaniec. Jeśli i Ty masz takie zadanie, może skorzystasz z naszych patentów… Zapraszamy!

Jak zrobić jesienny różaniec?

W 2020 roku w naszym przypadku była to praca wspólna. Krzyżyki wykonał Tata Murawski wiercąc otworki na druciki oraz przewiercając górę krzyżyka, by przewlec tamtędy mulinę.

Różaniec jesienny z kasztanów

Z dzieciństw lat 80/90 najbardziej pamiętam różańce wykonane z kasztanów oraz z jarzębiny. W naszym przypadku połączyliśmy kasztany przedziurawione wkrętarką przez Tatę Murawskiego, następnie skrupulatnie nawleczone na mulinę przez Juniora. Ponad 3 koraliki drewniane oraz stosowna ilość żołędzi. Zapas nitki zostawiony celowo, gdyby konstrukcja się rozsypała i trzeba było związywać na nowo.

Różaniec z owoców kaliny

Kalina ma piękne czerwone owoce, podobnie jak jarzębina, czy irga. Niestety nie jest owocem wdzięcznym do pracy, bo lubi się rozsypać. W tym przypadku praca była bardziej samodzielna – wykonywała ją Córka Murawska z pomocą igły i muliny.

Swoją drogą jest to piękna tradycja, która polega na tworzeniu różańca z owoców kaliny. To nie tylko wspaniały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale również doskonała okazja do refleksji i modlitwy.

Jesienny różaniec jest szczególnie popularny w Polsce i innych krajach słowiańskich. Owoc kaliny symbolizuje siłę, zdrowie i ochronę przed złem. Tworząc różaniec z tych owoców, możemy wyrazić naszą wdzięczność za te dary natury oraz prosić o ich dalsze błogosławieństwo.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś/aś stworzyć jesiennego różańca z owoców kaliny, to zachęcam Cię do spróbowania! To wspaniałe doświadczenie dla wszystkich wieków i wyznań religijnych.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ