jesienny różaniec
LIFESTYLE
Lena Murawska  

Jesienny różaniec na religię, zadanie do szkoły

Mama Murawska pamięta ze szkoły, że jednym z zadań domowych było zrobienie różańca na religię. W 2020 Dzieci Murawskie zrobiły swoje różańce. Jeśli i Ty masz takie zadanie, może skorzystasz z naszych patentów… Zapraszamy!

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Jak zrobić jesienny różaniec?

W 2020 roku w naszym przypadku była to praca wspólna. Krzyżyki wykonał Tata Murawski wiercąc otworki na druciki oraz przewiercając górę krzyżyka, by przewlec tamtędy mulinę.

Różaniec jesienny z kasztanów

Z dzieciństw lat 80/90 najbardziej pamiętam różańce wykonane z kasztanów oraz z jarzębiny. W naszym przypadku połączyliśmy kasztany przedziurawione wkrętarką przez Tatę Murawskiego, następnie skrupulatnie nawleczone na mulinę przez Juniora. Ponad 3 koraliki drewniane oraz stosowna ilość żołędzi. Zapas nitki zostawiony celowo, gdyby konstrukcja się rozsypała i trzeba było związywać na nowo.

Różaniec z owoców kaliny

Kalina ma piękne czerwone owoce, podobnie jak jarzębina, czy irga. Niestety nie jest owocem wdzięcznym do pracy, bo lubi się rozsypać. W tym przypadku praca była bardziej samodzielna – wykonywała ją Córka Murawska z pomocą igły i muliny.

book cover mockup for Mama Murawska

Co kupić do szkoły?

Przybory szkolne, plecak, zeszyty, artykuły plastyczne. To wszystko znajdziesz na mojej liście kontrolnej do wydruku lub edycji online. Dzięki niej sama nie tracę czasu na ciągłe dokupowanie rzeczy, o których zapomniałam ;)

Sprawdź tę listę zakupów!