LIFESTYLE

Jesienny różaniec na religię, zadanie do szkoły

jesienny różaniec
Posted by Lena Murawska

Mama Murawska pamięta ze szkoły, że jednym z zadań domowych było zrobienie różańca na religię. W 2020 Dzieci Murawskie zrobiły swoje różańce. Jeśli i Ty masz takie zadanie, może skorzystasz z naszych patentów… Zapraszamy!

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Jak zrobić jesienny różaniec?

W 2020 roku w naszym przypadku była to praca wspólna. Krzyżyki wykonał Tata Murawski wiercąc otworki na druciki oraz przewiercając górę krzyżyka, by przewlec tamtędy mulinę.

Różaniec jesienny z kasztanów

Z dzieciństw lat 80/90 najbardziej pamiętam różańce wykonane z kasztanów oraz z jarzębiny. W naszym przypadku połączyliśmy kasztany przedziurawione wkrętarką przez Tatę Murawskiego, następnie skrupulatnie nawleczone na mulinę przez Juniora. Ponad 3 koraliki drewniane oraz stosowna ilość żołędzi. Zapas nitki zostawiony celowo, gdyby konstrukcja się rozsypała i trzeba było związywać na nowo.

Różaniec z owoców kaliny

Kalina ma piękne czerwone owoce, podobnie jak jarzębina, czy irga. Niestety nie jest owocem wdzięcznym do pracy, bo lubi się rozsypać. W tym przypadku praca była bardziej samodzielna – wykonywała ją Córka Murawska z pomocą igły i muliny.

Related Post

Lena Murawska Lena Murawska