materiały do nauki
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Materiały do nauki – jakie są najlepsze dla dzieci?

Jeśli jesteś rodzicem dziecka przedszkolnego, to doskonale wiesz, że nauka z książki nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Maluchy szybko się nudzą, tym bardziej, gdy brakuje elementu rozrywki. Istnieje jednak kilka metod nauczania, które pomagają rodzicom skutecznie wspierać edukację dzieci w domu. Szukasz sposobu na skuteczną naukę dla swojej pociechy? Podpowiadamy, po jakie artykuły edukacyjne warto sięgać!

Nauka przez zabawę

W przypadku małych dzieci wielogodzinna nauka z książek najczęściej nie przynosi spodziewanych efektów. Na jej skuteczność wpływa wiele czynników, m.in. motywacja oraz sposób przyswajania wiedzy. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko chciało się uczyć, koniecznie chwal je za najdrobniejsze sukcesy. Dzięki temu edukacja zacznie mu się kojarzyć pozytywnie i z chęcią będzie odkrywał nowe umiejętności. Oprócz tego sięgnij po najlepsze metody nauczania oraz materiały do nauki, które zachęcają do zabawy. Powinny być one kolorowe, a także praktyczne.

Dobre materiały do nauki liczenia

Najczęściej dzieciom bardzo dużą trudność sprawia nauka liczenia. Warto więc już od początku stworzyć najmłodszym najlepsze warunki do przyswajania wiedzy. Skutecznym sposobem jest wykorzystywanie metody Glenna Domana. Polega ona na pokazywaniu dziecku kart o określonej treści. Należy odkrywać je trzy razy w ciągu doby w pewnych odstępach czasu, najczęściej co 30 minut. Na kartach znajdują się kropki. Przy ich przedstawianiu należy wymówić liczbę odpowiadającą kropkom, aby dziecko skojarzyło wizualnie ilość z nazwą. Szukając materiałów do nauki liczenia, koniecznie sprawdź zestawy matematyczne dostępne w e-sklepie https://www.wczesnaedukacja.pl/, które odwołują się do tego skutecznego sposobu.

Skuteczna nauka czytania

Wspomniana wcześniej metoda Glenna Domana to również doskonały sposób na naukę czytania. Bez wątpienia przyswojenie tej umiejętności to podstawa i tak naprawdę od tego trzeba rozpocząć prawdziwą edukację. Jeśli zależy Ci na dobrym przygotowaniu dziecka, możesz zacząć uczyć go czytać od najmłodszych lat. Najważniejsze jednak będzie, aby zrobić to w odpowiedni sposób, tak aby nie zniechęcić malucha. Małe dzieci zapamiętują wyrazy słuchowo oraz wzrokowo, dlatego pokazywanie kart ze zdaniami oraz ich wymawianie pozwala na szybką naukę czytania.

Wybór materiałów edukacyjnych to podstawa, jeśli zależy Ci na skutecznej nauce dziecka. Mozolne siedzenie nad książkami na pewno nie przyniesie oczekiwanych efektów, dlatego warto postawić na sprawdzone metody, które przyciągną uwagę Twojej pociechy.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ