naklejki do pokoju dziecięcego

Obserwuję pewien niezmienny fakt, że rodzice tak samo, jak dzieci, lubią naklejki do pokoju dziecięcego. Jest to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, dające pole do popisu.

Dla kogo naklejki?

Dla każdego. Pokój dziecięcy ma służyć zabawie, nauce i odpoczynkowi. W zależności od wieku proporcje potrzeb się zmieniają. Można je akcentować za pomocą dodatków wybierając naklejki do pokoju dziecięcego.

Dzieci zainteresowane literkami lub uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej mogą mimo woli uczyć się kształtów liter z wykorzystaniem samoprzylepnego alfabetu.

Mały wielbiciel dzikich zwierząt może mieć na ścianie swojego przyjaciela lwa w formie nowoczesnej kolorowej grafiki.

W pokoju maluszków, rodzeństwa, swoje miejsce znajda chmurki lub parka sympatycznych króliczków.

Naklejki do pokoju dziecięcego użytkowe

To nic innego, jak miarki wzrostu, na których można zaznaczać postępy w rozwoju. Taki produkt jest dostępny w różnych kolorach i formach. Ma wysokość 120 cm, dzięki czemu wystarczy od momentu, w którym dziecko stoi samodzielnie do mniej więcej czasu nauki w zerówce.

Dostępnych wzorów jest całe mnóstwo

Naklejki do pokoju dziecięcego podkreślają jego styl. Grafiki minimalistyczne doskonale odnajdą się w nowoczesnych pokojach dziecięcych, inspirowanych stylem skandynawskim. Obrazki inspirowane kreską, jak z tradycyjnych kreskówek uczynią pokój bajkowym. Po ścianach mogą łatać motyle, albo skakać jednorożce.

Naklejki mogą także znaleźć się na suficie np. księżyc i gwiazdy a nawet rakieta dla fanów kosmosu.

Zaleta takiego rozwiązania jest możliwość wycięcia poszczególnych elementów, mimo zaproponowanej fabrycznie kompozycji i rozwieszenie jej po całym pomieszczeniu.

Jakie naklejki mieliśmy u siebie?

Wykorzystaliśmy naklejki konturowe, wypełniając je wewnątrz farba akrylową według uznania. Wykorzystywaliśmy tańczące postaci opracowane graficznie na bazie popularnych clipartów. Wreszcie korzystaliśmy z miarek wzrostów, które  w pokoju naszych dzieci znalazły się na… szafie a kolejne osiągi zaznaczane były samoprzylepnymi diamentami…

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
0 Udostępnień