tapeta w kropki
LIFESTYLE
Lena Murawska  

Ulubiony wzór babci Basi. Tapeta w kropki.

Tapeta w kropki może spełniać wiele zadań. Podstawowym jest oczywiście stworzenie klimatu najczęściej w pokoju dziecka. Jednak nie jest to jedyny mój pomysł…

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Modna tapeta w kropki

Mam wrażenie, że z kropkami, jest jak z kratką, czy wzorami z sierści dzikich zwierząt.  Zawsze są modne, choć mają swoje momenty hitu na zmianę z kiczem. Kropki mają tę zaletę, że są uniseks. Sprawdzą się w pokoju chłopca, dziewczynki i sypialni rodziców.

Popularna pastelowa paleta barw jest najczęściej wykorzystywana jako motyw jednej ze ścian w  pomieszczeniu. Pozostałe zwykle maluje się w jednolitym odcieniu nawiązującym do kolorystyki z tapety w kropki. Oprócz tego stanowi doskonałe tło dla wyposażenia wnętrza.

tapeta w kropki

Społeczności

A kto powiedział, że tapetę trzeba kupować po to, by przyklejać ją na ścianie? Tapeta w kropki sprawdzi się jako tło do fotografii, jakie wykonujemy do mediów społecznościowych.

Zatrzymajmy się na chwilę w świecie blogerów. Parenting, czy lifestyle to mnóstwo zdjęć na Instagramie, czy do inspirującego Pinterestu. Tapeta wykorzystana jako podkład pod kompozycję fotografowaną z lotu ptaka, czy powieszona pionowo na szafce zasłaniająca tzw. backstage, idealnie wypełni kadr.

Kropki są wzorem uniwersalnym

Figury geometryczne o okrągłych kształtach kojarzą się z ulubionymi zabawkami dzieci, środkami pięknych kwiatów na letniej łącze, kółkami ulubionego samochodziku. Przyjemne skojarzenia, odpowiednia liczba wzorów na tapecie, podkreślają z jednej strony spokojny, a z drugiej dynamiczny charakter wnętrza.

Moja mama (babcia Basia) uwielbiała kropki, szczególnie drobne i na tkaninach. Choć, gdy urządzaliśmy pokój dla pierworodnej, nie ukrywała swojej chęci wykropkowania ścian w pokoiku dziecięcym. Kto wie, czy jako nastolatkowie moje pociechy nie zafundują sobie jakiejś kropkowej wariacji. To przecież potomkowie kropkowej babci :)

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ