figurki z kasztanów

Figurki z kasztanów i żołędzi to jeden z 3 wpisów poświęconych najpopularniejszemu jesiennemu zajęciu. Pokazujemy w nich, jakie stwory, zwierzęta i ludziki wykonaliśmy przez lata podczas wspólnego czasu wolnego. Enjoy!

figurki z kasztanów
Edycja 2016. Wszystkie widoczne figurki z kasztanów wyszły spod ręki taty. Mój jest koszyczek inspirowany tym, co w dzieciństwie wykonywała dla mnie mama.

Jak zrobić figurki z kasztanów?

Na pierwszy ogień poszła bardziej tradycyjna metoda, inspirowana dzieciństwem. Z mamą używałyśmy zapałek do łączenia kolejnych części ciała ludzików i zwierzątek. Mama robiła otworki szpikulcem do zrazów. Mąż  używał bardzo małego śrubokręta i wykałaczek. Muszę przyznać, że figurki z kasztanów nie rozpadły się mimo maltretowania w rękach maluszka. 

figurki z kasztanów

Galeria figurek z kasztanów i żołędzi

figurki z kasztanów
Edycja 2016. Po lewej ktoś, kogo nazwałam roboczo Papajem. Natomiast stwora po prawej stronie nie jestem w stanie sklasyfikować w żadne sposób….
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Powiedzmy, że jest to gąsienica, OK?
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Wreszcie dzieło mamy. Miał być dinozaur dla syna, ostatecznie wyszedł smok, bo była potrzeba latania nim po pokoju…
figurki z kasztanów
Edycja 2018 by tata. Upieram się, że to kaczka, ale autor nie miał sprecyzowanej wizji gatunku.
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Po lewej pierwsza figurka wykonana przez syna i jego pomysłu. Mam robiła dziurki na wykałaczki. Syn uparł się, że to miała być żabka. Tata dołożył mały kasztan, by się nie przewracała. Moim zdaniem jest to całkiem sympatyczna kaczuszka. Po prawej stwór, którego początki wzięły się z pomysłu na smoka. Ostatecznie mamy opancerzonego kolcami Hulka, czy jakoś tak…

Co mieszka w żołędziach?

Skoro to blog związany z tematyką dziecięcą, czuję się w obowiązku przedstawienia Ci osobnika, który z parzystokopytnego kasztaniaka zrobił jednorożca (zobacz fotkę poniżej). W owocach dębu mieszkają larwy słonika dębowca. To chrząszcze nazwane i opisane na początku XIX wieku, są szkodnikami.

figurki z kasztanów, larwa słonika dębowego

Zerknij do dwóch pozostałych wpisów o kasztanach!

Inne propozycje wykorzystania owoców jesieni

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
17 Udostępnień