figurki z kasztanów
DOMOWE DIY
Lena Murawska  

[VIDEO] Pomysły na figurki z kasztanów. Jesienne zabawy z kasztanami.

Figurki z kasztanów i żołędzi to jeden z wpisów poświęconych najpopularniejszemu jesiennemu zajęciu, znanego też w PRL. Pokazujemy w nich, jakie stwory, zwierzęta i ludziki wykonaliśmy przez lata podczas wspólnego czasu wolnego. Enjoy!

Jak zrobić figurki z kasztanów?

Na pierwszy ogień poszła bardziej tradycyjna metoda, inspirowana dzieciństwem. Z mamą używałyśmy zapałek do łączenia kolejnych części ciała ludzików i zwierzątek. Mama robiła otworki szpikulcem do zrazów. Mąż  używał bardzo małego śrubokręta i wykałaczek. Muszę przyznać, że figurki z kasztanów nie rozpadły się mimo maltretowania w rękach maluszka. 

figurki z kasztanów

Galeria figurek z kasztanów i żołędzi

figurki z kasztanów
Edycja 2016. Wszystkie widoczne figurki z kasztanów wyszły spod ręki taty. Mój jest koszyczek inspirowany tym, co w dzieciństwie wykonywała dla mnie mama.
figurki z kasztanów
Edycja 2016. Po lewej ktoś, kogo nazwałam roboczo Papajem. Natomiast stwora po prawej stronie nie jestem w stanie sklasyfikować w żadne sposób….
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Powiedzmy, że jest to gąsienica, OK?
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Wreszcie dzieło mamy. Miał być dinozaur dla syna, ostatecznie wyszedł smok, bo była potrzeba latania nim po pokoju…
figurki z kasztanów
Edycja 2018 by tata. Upieram się, że to kaczka, ale autor nie miał sprecyzowanej wizji gatunku.
figurki z kasztanów
Edycja 2018. Po lewej pierwsza figurka wykonana przez syna i jego pomysłu. Mam robiła dziurki na wykałaczki. Syn uparł się, że to miała być żabka. Tata dołożył mały kasztan, by się nie przewracała. Moim zdaniem jest to całkiem sympatyczna kaczuszka. Po prawej stwór, którego początki wzięły się z pomysłu na smoka. Ostatecznie mamy opancerzonego kolcami Hulka, czy jakoś tak…

Edycja 2019 to pierwszy ukłon w stronę bardziej zawansowanych narzędzi, pozwalających tworzyć skomplikowane formy.

Motor z kasztanów Tata Murawski wykonał z aluminiowego drucika, który znajdował się w PRL-owskich instalacjach ;) Do połączenia całości przydał się termoklej i kolorowa krepa.

Bałwanek z kasztanów według pomysłu Mamy Murawskiej. Jesienna zapowiedź zimy ;) Guziczki z fragmentów wykałaczki. Szalik z ogonka liścia klonu.

Ring, kamera, reflektor, walczące kasztanowe roboty lub strong mani… Tak wygląda fantazja 5-letniego chłopca, którą z radością w większości samodzielnie zrealizował.

Edycja 2020 to także pierwszy raz w życiu robione proste stateczki łódeczki z kasztanów, wykałaczek, liści z okolicznych krzewów oraz owoców kaliny.

Jednomasztowiec
Fantazyjny dwumasztowiec

Zerknij do pozostałych wpisów o kasztanach i żołędziach!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie myszka-z-kasztanow.jpg
ludzik z kasztanów
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ludziki-z-zoledzi-00.jpg

Inne propozycje wykorzystania owoców jesieni

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ